Zobacz jak to działa

Czym jest otagio.com?

To platforma społecznościowa, której celem jest podnoszenie bezpieczeństwa naszych wartościowych przedmiotów. Dodając je do internetowej bazy i ustawiając jeden ze statusów dajesz znać całemu światu, że coś należy do Ciebie, że zostało Ci skradzione lub zgubione. A jeżeli coś znajdziesz... łatwo odnajdziesz właściciela! Proste prawda?

1. Zarejestruj przedmiot

Podaj numer identyfikacyjny i kategorię przedmiotu, który chcesz zarejestrować w otagio.com. Podaj swoje dane kontaktowe–będą widoczne tylko dla osoby, która poda numer identyfikacyjny przedmiotu oznaczonego przez Ciebie jako skradziony lub zgubiony.

Zarejestruj przedmiot!
Zgubiłeś przedmiot?
2. Zgubiłeś przedmiot?

Bez strachu! Rzeczy zgubione mają duże szanse wrócić do Ciebie. Wystarczy, że zarejestrowany w otagio.com przedmiot oznaczysz jako zgubiony. Każdy, kto odnajdzie Twoją rzecz będzie mógł w szybki sposób odnaleźć Ciebie i zwrócić Twoją własność.

3. Jesteś ofiarą kradzieży?

To jeszcze nie koniec świata! Jak najszybciej oznacz w otagio.com swoją rzecz jako skradzioną. Wówczas status „skradzionyˮ Twojego przedmiotu, zobaczą wszyscy użytkownicy internetu, a także policja, lombardy i inne instytucje. Co więcej informację o pełnoprawnym właścicielu otrzyma każdy, kto sprawdzi Twoją rzecz w naszym serwisie, a nawet w Google! Dzięki temu nie uda się jej sprzedać.

Jesteś ofiarą kradzieży?
Znalazłeś przedmiot?
4. Znalazłeś przedmiot?

Sprawdź, czy właściciel nie zarejestrował zguby! Jeżeli przedmiotu jeszcze nie ma w sieci, zarejestruj go za darmo już teraz. Osoba która zgubiła przedmiot zapewne przeznaczyła dla Ciebie znaleźne - więc nie zwlekaj z oddaniem.

5. Podawaj dalej

Pamiętaj, że otagio.com działa dzięki sile swojej społeczności. Im będzie nas więcej i im więcej dodamy przedmiotów, tym lepiej będą one chronione. Nie zwlekaj. Dołącz do otagio.com i powiedz znajomym!

Podawaj dalej

Gdzie są oznakowania?

Zwykle producenci znakują przedmioty w miejscach łatwo dostępnych, tak aby ich odczytanie nie sprawiło Tobie problemu.

Wpisz kod *#06# na cyferblacie urządzenia mobilnego. Gotowe!

Numer który wyświetli się na ekranie to właśnie IMEI. Niepowtarzalny numer Twojego urządzenia mobilnego. Często jest on także dostępny na tylnej części obudowy oraz w dokumentach urządzenia dzięki temu nie ma potrzeby odblokowywania urządzenia aby do numeru IMEI.

Widoczny na naklejkach, płytkach, tabliczkach znamionowych zwykle z tyłu wartościowego przedmiotu.

Numer seryjny ma praktycznie każde urządzenie dostępne na rynku. Jest on niepowtarzalnym ciągiem znaków, który jednoznacznie definiuje Twój wartościowy przedmiot. Dostępny jest na obudowie ale także w dokumentacji sprzętów lub innych przedmiotów wartościowych.

Dostępny zarówno na pojeździe jak i w jego dowodzie rejestracyjnym

Producenci pojazdów umieszczają VIN w kilku miejscach, zwykle jest to komora silnika, miejsce pod przednią szybą, okolice drzwi kierowcy.

Odklej hologram z pakietu bezpieczeństwa i umieść go na swoim przedmiocie w widocznym miejscu.

Na hologramie znajduje się unikalny kod, który pomoże odnaleźć Twój przedmiot. Może być też bardzo przydatny w sytuacji, gdy Twoje urządzenie jest uszkodzone lub rozładowane. W każdej chwili możesz dodać kod z hologramu do przedmiotu już zarejestrowanego, bądź od tego kodu rozpocząć proces rejestracji. Gdybyś uszkodził hologram, możesz zamówić nowy. Pamiętaj jednak, że każdy hologram jest unikalny i musisz zmienić przypisany do swojego przedmiotu kod z hologramu.

  • Zadbaj o bezpieczeństwo Twoje rzeczy na to zasługują! Smartfon, laptop, aparat, tablet, karta kredytowa, samochód i wiele więcej. Ty decydujesz, co jest dla Ciebie wartościowe!

  • Zachowaj spokój Pomóż swoim przedmiotom wrócić do siebie. Dodaj je na otagio.com, by każdy wiedział, że jesteś ich właścicielem oraz by ułatwić kontakt znalazcy.

  • Kupuj bezpiecznie Dzięki otagio.com dowiesz się, czy przedmioty, które kupujesz z drugiej ręki pochodzą z legalnego źródła. Nie ryzykuj i sprawdzaj telefony, aparaty, kamery, a nawet samochody!